Práce z domova – Home office. Většina lidí o tomto termínu někdy slyšela, podobně silná většina o něm dokonce sní, ale je takový systém práce skutečně tím ideálním nebo přinejmenším tím, po kterém bychom měli toužit a prahnout? Samotný pojem Home office – domácí pracoviště či kancelář, přeneseně práce z domova se zdá na první pohled jako vysoce efektivní nástroj pro práci, navíc ustupuje do pozadí faktor stresu, jenž občas tradiční pracoviště vyvolává neúnavným tlakem okolních očí, které pozorují, zda pracujete, i když vy skutečně pracujete. Když k tomu připočtete ušetřený čas na cestě (nejčastější pozitivní argument), ušetřené oblečení a jiné okolnosti a máte-li doma k dispozici veškeré potřebné podmínky pro zvládání práce, pak se chce říci, že takový Home office je značka ideál. Navíc veliká výhoda, pokud máte zrovna domluveného lékaře, potřebujete hlídat řemeslníky při rekonstrukci bytu nebo máte nemocné dítě. A v tom je právě největší nebezpečí celého nástroje práce z domova. Lákadla. Lákadla, kterým je třeba odolat. Pracovat z domova nemusí být tak lehké, jak se na první pohled zdá. Je třeba zvládat alespoň několik základních a předně zásadních pravidel, aby vám takový systém práce vyhovoval.
Management
Většina osob se v životě setká s nutností pracovat pro velmi náročné či jinak obtížné nadřízené. S podobnými situacemi se potkávají i ti, kteří sice obtížného šéfa nemají, jsou však nuceni pracovat pro náročného zákazníka. Podobně jako vysoké daně, omezené rozpočty či krátké termíny jsou i obtížní šéfové faktem života. Jak s nimi vyjít?
Slnečné lúče dopadajú na zemský povrch. Podľa sily žiarenia hovoríme o intenzite slnečného žiarenia. Intenzitu slnečného žiarenia meriame v kW/m2. Intenzita slnečného žiarenia na slnku predstavuje 63000kW/m2, na zemský povrch dopadá o priemernej intenzite 1367 kW/m2.Túto energiu nazývame slnečnou, alebo solárnou energiou. Na Slovensku sa pohybuje intenzita ročného dopadu slnečného žiarenia v hodnotách medzi 1100 až 1400 kWh/m2. Rozdielnosť intenzity ročného dopadu na Slovensku vidieť na nasledujúcom obrázku. Podľa tohto obrázka je potom možné počítať efektívnosť umiestnenia elektrárne, stanoviť použitú technológiu článkov a následne predpokladanú rentabilitu investície.
Odebírejte novinky emailem
Získávejte pravidelně obsah našeho blogu do své emailové schránky.