Byznys model (obchodní model, podnikatelský model) obvykle popisuje, jak organizace vytváří, dodává a získává (zachycuje) hodnotu. V rámci praktického managementu i studia MBA apod. tedy mají své místo v hlavách, na papírech/arších i v elektronické podobě.
Aktuality
Mou oblíbenou definici managementu jako procesu řízení je, že jde o proces vytváření a udržování prostředí pro lidský výkon či chcete-li pro individuální, skupinové nebo týmové dosahování organizačních cílů.
Máme pro Vás připravený další zajímavý webinář na téma: Otevřená kruhová komunikace, nový webinář s Liborem Friedelem doporučujeme pro středně a více pokročilé posluchače v oblasti strategického managementu.
Blog k webináři 21.9.2023 k transparentní kruhové komunikaci.
S ÚPPV (Ústav práva a právní vědy a EBS (European Business School) spolupracuji jako lektor jubilejním 10. rokem. Umožnilo mi to poznat mnoho studentů v různých perspektivách a situacích – jejich (studium, kariéra, příslušnost k organizaci, motivace ke studiu apod.) i mých vlastních (vývoj předmětů, zájem o „má tematická setkání“ a důvody pro něj, můj pohled na jejich práci, vnímání náročnosti, „srovnávání“ s vlastním studiem na Sheffield Hallam University apod.
(Pozor! Článek se nevěnuje tomu „jak“ vyprávět příběhy a „jaká“ je jejich struktura apod. Cílem je nastínit několik doplňujících perspektiv z pohledu „proč“ jsou příběhy užitečné pro změnu a strategii a že jsou ve hře také emoce (vč. emoční inteligence).)
Zkraje letošního roku jsem si připomněl, že je to 9 let, co jsem vyhodnotil první seminární práci jako lektor, vyučující na ÚPPV a EBS. Od té doby to bylo dost přes 400 „seminárek“ a „dizertaček“. Byly mezi nimi skvělé a povedené, mnohdy průměrné, avšak i ty, které se moc nepovedly
Ve své lektorské, konzultační a koučovací praxi pracuji (s klienty) ve více perspektivách pojetí toho, čemu říkáme HODNOTA. Je to i důvod, proč chci na tyto hodnotové perspektivy poukázat. Proto jsme připravili na 17.3.2022 webinář nazvaný Hodnotové perspektivy organizace (lídři, strategie, kultura). Tématu jsem se dotkl i v dřívějším článku na „školním blogu“ zde.
V první části článku (Friedel, 2022) jsem sdílel kontext přenastavení (resetu) v důsledku (nejen?) posledních dvou let „pandemických zkušeností“. Přenastavení se týká manažerského světa a role agility za podmínek nejistoty, jak ve své nejnovější knize naznačují Girod a Králík (2021). (Potenciálně) se týká i změn na makroúrovni obecného prostředí, odvětví průmyslu a každého z nás. Ideje tohoto „velkého resetu“ v červnu 2020 rozvinuli Klaus Schwab, zakladatel Světového ekonomického fóra (WEF) a Thierry Malleret, spoluzakladatel Monthly Barometer v knize COVID-19: The Great Reset (Schwab, Malleret, 2020).
Odebírejte novinky emailem
Získávejte pravidelně obsah našeho blogu do své emailové schránky.